Ve Světlé nad Sázavou otevřeli novou sklárnu. Zaměstná 25 lidí

Světlá nad Sázavou má novou sklárnu. Po třech letech, kdy se sklářství v celém Česku potýkalo s hospodářskou krizí, ve městě opět ožívají velké sklárny. Dnes k nim přibyla další - Bohemia Machine. Nový provoz přišel na desítky milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sklárna Moser, české křišťálové sklo | Foto: Filip Jandourek

Firma se specializuje na výrobu užitného, ale přísně designového skla od předních českých návrhářů. Práci v novém provozu proto díky tradiční ruční výrobě najde na 25 lidí.

„Jsem maximálně rád, také jsem byl jeden z těch, kteří přišli před třemi lety o práci, takže jsem rád tam, kde jsem,“ říká jeden z nových zaměstnanců Petr Marek.

Spokojená je i Simona Bezstarostová, která trávila týdny předtím na úřadu práce. „Jsem moc ráda, mám to v místě bydliště. Jsem spokojená,“ poznamenává.

Sklárna má dvě pece a v denním provozu se v nich roztaví asi 4 tuny skelné hmoty. Kromě ruční výroby firma využije především brousící automaty.

Jak říká šéf firmy Jiří Trtík, v pecích se bude tavit olovnatý křišťál určený ke zušlechtění broušením. Tento typ skla patří k české tradici.

Milan Kopecký, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme