Veletrhy Go a Regiontour představí v Brně nabídku cest pro letošní sezónu

Na brněnském výstavišti odstartuje boj o turisty nejen pro nadcházející letní turistickou sezónu. Oficiálně tam začínají veletrhy Go a Regiontour. Veřejnosti se otevřou zítra po poledni a potrvají do neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezentaci na veletrhu cestovního ruchu v Brně chystá i Plzeňský kraj | Zdroj: ČTK

Veletrhy návštěvníkům prezentují aktuální nabídku cest za poznáním v tuzemsku i zahraničí. V Brně vystavují firmy z 20 zemí, které představí přes 100 zahraničních destinací.

Jak Radiožurnálu řekl Miloň Mlčák z Veletrhů Brno, objevem ročníku by se mohla stát takzvaná církevní turistika, tedy cestování po kostelech, kaplích a poutních místech.

„Ambicí je hledat možné projekty a témata s cílem a výstupem, kterým by měla být podpora církevní poutní turistiky nejenom v České republice, ale i v regionu střední Evropy,“ uvedl Mlčák.

Veletrhy nabídnou i cestu za regionální gastronomií. Pestré krajové speciality představí kuchaři vyhlášených restaurací. Regiony se pokusí nalákat hosty také na tradiční řemesla českého a moravského venkova.

„Letos jsme se dohodli s kraji a regiony, že právě tuto tématiku uchopíme centrálně a prezentaci typických krajových řemesel dáme na jednu plochu. Návštěvník zde bude moci najít více než 30 typických krajových řemesel nejenom z České republiky, ale i ze Slovenska,“ doplnil Mlčák.

Tento rok veletrhy cestovního ruchu obsadí tři pavilony, výstavní plocha má více než 10 tisíc metrů čtverečních. Loni na akci zavítalo 33 tisíc návštěvníků.


Vladan Dokoupil, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme