Přes 70 tisíc britských klientů firmy Thomas Cook je zpátky doma. Úřady v sobotu vyšlou dalších 76 letadel

Británie už dopravila domů více než polovinu ze zhruba 150 tisíc klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Thomas Cook, kteří trávili dovolenou v zahraničí. V sobotu má přijet dalších 16 700 lidí, které dopraví 76 letadel, oznámil britský úřad pro civilní letectví. Repatriace s názvem Matterhorn začala v pondělí a je označována za největší podobnou akci od druhé světové války. Skončit má 6. října.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestující vystupují z letadla Thomas Cook. | Foto: Phil Noble | Zdroj: Reuters

Thomas Cook vyhlásil bankrot v pondělí, krach firmy je přitom označován za největší v tomto odvětví. Služeb této cestovní kanceláře využívalo asi 19 milionů lidí ročně. Společnost si nedokázala zajistit dodatečné peníze, které požadovaly věřitelské banky, a britská vláda finanční pomoc poskytnout odmítla.

Neckermann ruší zájezdy až do 6. října, dotkne se to 500 klientů. V zahraničí má kancelář na 800 lidí

Číst článek

Krach britské cestovní kanceláře Thomas Cook má dopad i na její pobočky v zahraničí, k nimž patří také česká kancelář Neckermann. Ta už zrušila několik zájezdů, a to až do 6. října. V zahraničí je teď kolem 800 klientů společnosti.

Návrh na insolvenci podaly rakouská, německá a polská divize skupiny Thomas Cook. O budoucnosti české pobočky se jedná, rozhodnout by se mělo do konce září.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme