Velká stávka v Nové huti nebude

Páteční stávka v ostravské Nové huti je odvolána. Odborářům se nepodařilo získat potřebný počet podpisů. Do nadpoloviční většiny přitom zbývala podpora pouhých čtyř zaměstnanců. O dalším postupu teď musí rozhodnout podniková odborová rada, která se sejde co nejdřív. Podle ekonoma odborů Františka Seidla se zaměstnanci od největší protestní akce v oblasti hutnictví distancovali hlavně kvůli strachu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stávka | Foto: Jan Rosenauer

"Ten problém je, že zaměstnanci, kteří takto ustupují svému strahu, současně nás žádají a prosí, abychom to nikde neříkali, ale ve většině případů to tak je. Jiní zaměstnanci zase přiznají, že si nemohou dovolit riskovat před velkým propouštění, že by se ocitli na seznamu propouštěných."

Vedení Ispatu Nová huť potvrdilo, že ze seznamu stávkujících se postupně vyškrtlo víc než 800 lidí. Mluvčí firmy Ivo Čelechovský opakovaně odmítl, že by zaměstnanci museli čelit jakémukoliv nátlaku. Odkázal na probíhající policejní vyšetřování.

Markéta Kaclová, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme