Veramar má problémy s vyplácením mezd

Problémy s vyplácením mezd má největší český výrobce lodí a významný zaměstnavatel na Pardubicku - společnost Veramar. Zaměstnanci čekají na výplaty i několik měsíců. Firma totiž prošla krizí, přišla o několik kontraktů a zároveň musí čelit následkům srpnových povodní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákladní loď | Foto: Jan Rosenauer

Veramar zaměstnává přes sto lidí. Zaměstnanci si teď anonymně stěžují. Výplaty jsme nedostali třeba i 4 měsíce: "Pak peníze dostaneme najednou, ale není to zrovna příjemné, když pořád čekáte, jestli vám zaplatí nebo ne,"napsal Radiožurnálu jeden z nich. Mluvit na mikrofon ale nechce, protože se bojí o místo.

Největší strach přitom nahání zpožděné výplaty zaměstnancům ve chvaletické loděnici. Po konkurzu na jejich dřívějšího zaměstnavatele Československou plavbu labskou je totiž nedokázal uklidnit ani nový nájemce loděnice Veramar. Vedení firmy si to podle spolumajitele společnosti Vladimíra Podleny uvědomuje: "Nás postihlo počátkem letošního roku rušení dlouhodobého kontraktu od jednoho zahraničního odběratele a v té naší branži se velmi těžko shání náhradní výroba."

Majitelé firmy teď říkají, že by se podobná situace neměla opakovat, i když ji nelze vyloučit. Veramar teď prý získal důležitou zakázku a zpožděné výplaty hodlá zaměstnancům uhradit. Všechno ale záleží na uzavřených kontraktech především pro Holandsko. V tuto chvíli se odehrávají také další jednání o osud chvaletické loděnice. Zatím ji má Veramar v pronájmu. Teď ji chce ale koupit a rozjet v ní výrobu lodí naplno.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme