Veřejné finance se podepsaly na snížení ratingu

Hodnota dlužních závazků v českých korunách byla o jeden stupeň snížena. Rozhodla o tom Mezinárodní ratingová agentura Standard and Poor's. Odůvodňuje to neochotou naší vlády provést reformu veřejných financí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dolary | Foto: Jan Rosenauer

Obavá se totiž, že se kabinetu nepodaří zajistit udržitelnost stávajícího financování věřejných výdajů a že tak nebudeme schopni splácet naše dluhy. Koruna tak byla oslabena téměř o dvacet haléřů.

Hlavní ekonom České spořitelny Pavel Kysilka Radiožurnálu vysvětlil jaký dopad na naší ekonomiku bude toto snížení ratingu mít: "Znamená to, že nyní v očích investorů jsme o něco méně ekonomicky bezpečnější nebo jistější zemí. A musím říci, že pro Českou republiku jsou právě přímé zahraniční investice zcela zásadní pro to, abychom byli schopni v nějakém rozumném časovém rozpětí dohnat průměr Evropské unie".

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Kysilka: Snížení ratingu

"Zůstal nám investiční ranting od Standard and Poors, takže jsme stále ekonomikou vhodnou pro zahraniční investice," konstatoval v závěru Kysilka.

Milan Kopp, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme