Věřitelé chtějí od zájemců o Crystalex vyšší cenové nabídky

Sklárny Crystalex v Novém Boru stále nemají majitele. Věřitelská komise opět vyzvala zájemce k navýšení cenových nabídek. Nejistota sklářů se tak prodlužuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ve sklárně (ilustr. foto) | Foto: Lucie Zemanová

Páteční rozlepování obálek s navýšenými nabídkami mělo Crystalex prodat nebo vybrat k poslednímu vyjednávání tři nejvážnější zájemce.

Věřitelská komise Crystalexu a insolventní správce se ale na vlastníkovi nebo zúženém výběru nedokázala shodnout. Zájemce o Crystalex proto komise spolu se správcem pozvala k dalšímu jednání znovu na středu 26. srpna. Hodnotit bude navýšené nabídky i navržené způsoby splácení celé kupní ceny.

Crystalex byl jedním z klíčových podniků BCT. Výběrové řízení v jednom balíku nabízí hlavní závod v Novém Boru spolu s provozy v Hostomicích na Teplicku a Karolince na Vsetínsku.

O hlavní balík se v minulých týdnech zajímalo 16 investorů z tuzemska i zahraničí. Do dalšího kola nakonec postoupilo sedm zájemců, kteří složili třicetimilionovou jistinu a podali konkrétní nabídku. Podle dobře informovaných zdrojů je mezi nimi také společnost Otakara Moťky, jehož firma Ojgar získala nedávno za bezmála 400 milionů korun jinou sklárnu ze skupiny BCT - Sklárny Kavalier v Sázavě.

Mezi zájemci o Crystalex Nový Bor je mimo jiné také firma Crystal Bohemian Company Jiřího Hudery, která neuspěla při prodeji sesterské společnosti Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou. Hudera v souvislosti s prodejem světelské sklárny chystá žalobu. Chce, aby soud prohlásil prodej sklárny firmě Vivaria za neplatný, protože nebyl v souladu se zájmy věřitelů a zájemci neměli stejné podmínky.

Vážnými zájemci o hlavní podnik jsou také majitel dodavatele autodílů Brano Group Pavel Juříček a majitel harrachovské sklárny František Novosad, kteří zakládají společný podnik. Pokud by sklárnu získali, chtějí postupně zaměstnat až 420 lidí, což je zhruba čtvrtina původních pracovníků.

Přečtěte si také:
Novoborský Crystalex chtějí věřitelé prodat do konce týdne
Věřitelé v Praze jednají o prodeji jednotlivých závodů Crystalexu
Sklárny v Karolince opět spouští provoz
Sklárny ve Světlé budou na prodej
Pece ve sklárnách v Rapotíně definitivně vyhasly
Špidla: Peníze na pomoc sklářům by mohly přijít i z Evropské unie
Městský soud v Praze vyhlásil konkurz na poděbradskou sklárnu
Ministr práce slíbil pomoc lidem z uzavřených skláren

Alena Adámková, Ivana Schoffelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme