Věřitelé rozhodli o uvalení konkurzu na Sazku

Reorganizace zadlužené Sazky na schůzi věřitelů neprošla. Loterijní společnost tak jde do konkurzu. Ten prosadili zajištění věřitelé v čele s těmi největšími – skupinou KKCG Karla Komárka a PPF.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák (vpravo) a tiskový mluvčí Sazky Jan Tuna v přestávce jednání budoucnosti Sazky | Zdroj: ČTK

Schválením konkurzu představenstvo Sazky ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy a toto oprávnění přechází na insolvenčního správce Josefa Cupku.

Kdy se tak stane, naznačila mluvčí soudu Martina Lhotáková. „V případě, že bude v pondělí, a my to předpokládáme, prohlášen konkurz, nastanou tímto i jeho účinky, tudíž na insolvenčního správce přechází tato práva,“ řekla.

KKCG a PPF, které konkurz prosazovaly, mají podle svých prohlášení snahu zachovat činnost Sazky, ale ne se současným vedením. Podle generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka ale společnost vyhlášením konkurzu ztratila možnost provozovat loterie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ekonomický analytik Miroslav Motejlek mluví o vyhlášení konkurzu na Sazku ve Stalo se dnes na Radiožurnálu.mp3

„Teď bude důležité, aby Sazku opustilo vedení a místo něj nastoupili jiní lidé,“ řekl ekonomický analytik Miroslav Motejlek.

Dodal, že trafikanti jsou nyní ve velmi dobré pozici a Aleš Hušák už dva roky „nemluvil v zásadě pravdu“.

„Všechno, co v poslední době prognózoval nebo povídal, tak se nakonec ukázalo jako nepravda. Dneska například tvrdil, že management pod jeho vedením vygeneroval zisk 38 miliard korun. To je prostě naprostý blábol,“ uvedl Miroslav Motejlek.

Schůzi věřitelů se chystají u soudu napadnout firmy spřízněné s právě s Alešem Hušákem. Nelíbí se jim, že firma Bestsport, která provozuje O2 arénu, neměla hlasovací právo. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Sazky Jan Tuna.

„Jednání prokazovalo zásadní vady, které měly vliv na rozhodnutí schůze věřitelů o konkurzu. Je bezprecedentním porušením zákona, že na Městském soudě v Praze se ztratila přihláška nejvyšší pohledávky v celém řízení za šest miliard korun, která byla soudu doručena na podatelnu a existuje o tom dokument,“ řekl Jan Tuna.

Účinek konkurzu nastane až zveřejněním v insolvenčním rejstříku.

Martin Drtina, Tereza Bartůňková, Jan Richter, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme