Věřitelé v Praze jednají o prodeji jednotlivých závodů Crystalexu

Prodej jednotlivých závodů Crystalexu bude hlavním bodem úterního jednání věřitelského výboru firmy Crystalex. Jednání proběhnou za zavřenými dveřmi v pražském sídle firmy, která na prodeji spolupracuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sklárny ve Světlé nad Sázavou | Foto: Bohemia Crystalex Trading a.s.

Zájem o sklárny zatím projevilo sedm firem. Hlavní insolvenční správce zkrachovalého Crystalexu zvlášť nabízí hlavní výrobní závod v Novém Boru spolu se sklárnou v Karolince, samostatně pak lze získat výrobu skla ve Vrbně pod Pradědem. Na prodej je i stoprocentní podíl v dceřiné firmě Bohemia Cristal Handelschaft a další aktiva zmíněné zkrachovalé firmy.

Po pátečním otevření nabídek jde o první setkání věřitelského výboru. Podle Dalibora Hlaváče z firmy Deloitte Advisory, čeká účastníky dlouhé a náročné jednání. Začátek schůzky je naplánován na 16. hodinu. Pokud se výbor nedohodne na prodeji konkrétnmímu zájemci do večera, budou jednání v Praze pokračovat ve středu.

Podle Novoborského starosty Jindřicha Mareše je prodej Crystalexu jedinou cestou k záchraně firmy. "Protože jsme čekali zbytečně asi dva tři měsíce až k tomuto prodeji dojde. Teď už se snad konečně najde nějaký zájemce a Crystalex by se mohl znova rozběhnout."

Sklárny v Karolince obnovily výrobu

Zmíněný závod v Karolince na Vsetínsku navíc v úterý částečně obnovil výrobu. Během tohoto týdne se do výroby nápojového skla zapojí přes 80 lidí.

V první fázi obnovy provozu by se tak do práce mohla vrátit až stovka lidí. Zda se ale i později podaří zaměstnat také ostatní propuštěné, je nejisté. V Karolince ještě loni pracovalo asi 260 lidí.

Většina původních zaměstnanců začátkem roku skončila na úřadu práce a čekala, zda se vůbec podaří výrobu skla zase obnovit. Skláři zaměstnaní prostřednictvím pracovních agentur mají zatím smlouvy na jeden měsíc.

Podle odborů ale stávající zakázku zajistí zaměstnancům práci minimálně na následujících 4 - 5 měsíců.

Přečtěte si také:
Sklárny v Karolince opět spouští provoz
Sklárny ve Světlé budou na prodej
Pece ve sklárnách v Rapotíně definitivně vyhasly
Špidla: Peníze na pomoc sklářům by mohly přijít i z Evropské unie
Městský soud v Praze vyhlásil konkurz na poděbradskou sklárnu
Ministr práce slíbil pomoc lidem z uzavřených skláren
Sklárny ve Světlé a Poděbradech oznámily hromadné propouštění
Sklárny Bohemia v Poděbradech propustí nejméně 150 lidí
Oblasti, které postihlo rušení skláren, dostanou od státu pomoc
Další sklárna koncernu Bohemia Crystalex Trading a Porcela Plus končí

ČRo 1 - Radiožurnál, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme