Větrné elektrárny na Znojemsku vyrostou zřejmě i přes protesty lidí

Osm větrných elektráren za téměř 800 milionů korun by mělo vyrůst asi půl kilometrů za domky lidí v Pavlicích a Vranovské Vsi. Přestože investor zatím plní všechny podmínky úředníků, lidem se větrníky nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

větrné elektrárny | Foto: Alena Palečková

"Žili tady naši prarodiče, narodili jsme se tady. Chtěli bychom tuto krajinu uchovat i pro naše děti, aby věděly jak vypadala, aby se původní krajinný ráz zachoval. A protože máme tuto krajinu rádi, jsme ochotni pro to udělat úplně všechno," zdůraznila místopředsedkyně Občanského sdružení Vranovská ves Petra Kvačová.

Přestože investor už například snížil výšky stožárů z původních 179 metrů na 149, lidé se nadále obávají zvýšeného hluku v místě bydliště, vlivu na životní prostředí i snížení cen svých nemovitostí.

Starosta Vranovské Vsi Jiří Peřinka ale potvrdil, že místní radní s elektrárnami souhlasí. Ovšem s výhradami. "Naše oficiální stanovisko je neměnné. To znamená, že zatím souhlasíme se čtyřmi větrnými elektrárnami, pátou v žádném případě ne. Chceme ale znát v první řadě také stanovisko armády, protože u nás je koridor, kde létají z Náměště helikoptéry," řekl Peřinka.

Anna Černá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme