Většina Belgičanů očekává zhoršení hospodářské situace

Nepříliš optimistická očekávání mají od nastupujícího roku Belgičané. Podle průzkumu jich většina předpokládá zhoršení hospodářské situace v zemi. Odhady ekonomů také předpovídají rekordní počet zkrachovalých podniků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z bruselských turistických taháků Atomium. | Foto: Pierre Benker | Zdroj: Fotobanka stock.xchng

Více než sedm z deseti Belgičanů si myslí, že rok 2009 přinese zhoršení jejich ekonomické situace. S tím ale kontrastuje další z výsledků průzkumu. Šetřit více, než v předešlém roce se chystá jen 13 % obyvatel Belgie. Přitom loni se na utahování opasků chystal skoro dvojnásobek Vlámů a Valonů.

Že bude příští rok šťastnější, než ten starý, doufá jen 17 % Belgičanů, zatímco loni jich v lepší zítřky doufala více než třetina. Obavy z budoucnosti podtrhují statistické údaje, podle kterých v roce 2008 zbankrotoval rekordní počet belgických podniků. Přes 8 tisíc. Společnost pro výzkum trhu Graydon předpokládá, že i následující rok bude co do počtu bankrotů v Belgii rekordní.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme