Většina letenek podražila

Většina letenek od nového roku podražila. Aerolinky totiž zavádějí nové servisní poplatky za jejich vystavení. Pokud si svůj let objednáte v kanceláři letecké společnosti, můžete za ní zaplatit i o 1000 korun více. Když si ji ale pořídíte přes internet, dáte za ní asi polovinu. Tuto novinku zavádí ČSA, British Airways, Lufthansa a možná i další aerolinky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo Delta Airlines | Foto: Flughafen Stuttgart

Nový servisní poplatek za vystavení se v průměru pohybuje okolo 800 korun. "Tento poplatek bude oddělen od ceny letenky a bude zahrnovat služby, které jsou spojeny s prováděním rezervací, vystavováním letenek, dalších aktivit jako jsou odborné konzultace ohledně plánování cest a podobně," vysvětluje mluvčí ČSA Jitka Novotná. "V případě, že si cestující rezervuje letenku online, je tento poplatek snížen na částku 400 korun. Tento poplatek přináší vyšší transparentnost a umožňuje oddělit skutečnou cenu vlastní letecké přepravy od ceny poskytovaného prodejního servisu."

"My jsme tyto tyto poplatky rozdělili do dvou skupin. Do jedné spadají lety po Evropě a do druhé dálkové lety. Když si letenku do jakékoli evropské země koupíte v kanceláři, poplatek za její vystavení vás vyjde na 700 korun. Za letenku do mimoevropských destinací zapltíte 1000 korun," mluví o cenách letenek německé Lufthansy šéf její české a slovenské kanceláře Bernd Hahn. "Pokud si je ale zarezervujete přes internet a koupíte si elektronickou letenku, bude vás to stát méně."

Markéta Kaclová, Petra Lazáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme