Většina letenek podražila

Většina letenek od nového roku podražila. Aerolinky totiž zavádějí nové servisní poplatky za jejich vystavení. Pokud si svůj let objednáte v kanceláři letecké společnosti, můžete za ní zaplatit i o 1000 korun více. Když si ji ale pořídíte přes internet, dáte za ní asi polovinu. Tuto novinku zavádí ČSA, British Airways, Lufthansa a možná i další aerolinky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo Delta Airlines

letadlo Delta Airlines | Foto: Flughafen Stuttgart

Nový servisní poplatek za vystavení se v průměru pohybuje okolo 800 korun. "Tento poplatek bude oddělen od ceny letenky a bude zahrnovat služby, které jsou spojeny s prováděním rezervací, vystavováním letenek, dalších aktivit jako jsou odborné konzultace ohledně plánování cest a podobně," vysvětluje mluvčí ČSA Jitka Novotná. "V případě, že si cestující rezervuje letenku online, je tento poplatek snížen na částku 400 korun. Tento poplatek přináší vyšší transparentnost a umožňuje oddělit skutečnou cenu vlastní letecké přepravy od ceny poskytovaného prodejního servisu."

"My jsme tyto tyto poplatky rozdělili do dvou skupin. Do jedné spadají lety po Evropě a do druhé dálkové lety. Když si letenku do jakékoli evropské země koupíte v kanceláři, poplatek za její vystavení vás vyjde na 700 korun. Za letenku do mimoevropských destinací zapltíte 1000 korun," mluví o cenách letenek německé Lufthansy šéf její české a slovenské kanceláře Bernd Hahn. "Pokud si je ale zarezervujete přes internet a koupíte si elektronickou letenku, bude vás to stát méně."

Markéta Kaclová, Petra Lazáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme