Vídeňské letiště přestalo odbavovat lety společnosti SkyEurope

Nízkonákladová letecká společnost SkyEurope skončila s lety z Vídně. Firma tvrdí, že dlužné peníze rakouskému terminálu v pátek zaplatila, podle vídeňského letiště ale částka dorazila na účet až dvacet minut po dohodnuté uzávěrce a terminál už nechtěl své rozhodnutí o konci služeb vzít zpět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo aerolinek SkyEurope | Foto: SkyEurope Airlines

Mluvčí SkyEurope Tomáš Kika Radiožurnálu řekl, že slovenská společnost vzájemnou dohodu dodržela.

"Součástí dohod bylo, že nebudeme mluvit o sumách a uzávěrkách, což jsme respektovali. Vídeňské letiště zjevně ne, když vydalo několik tiskových zpráv. Vedení SkyEurope tyto dohody dodrželo, ale přesto v pátek po půlnoci přestalo letiště ve Vídni odbavovat letadla naší společnosti," uvedl Kika.

SkyEurope novou situaci řeší tak, že odbavuje vídeňské lety z bratislavského letiště. Své klienty - pokud necestují individuálně - vozí z Rakouska autobusy.

SkyEurope se s dluhy potýká dlouhodobě. Od krachu ji v pátek zachránili její zaměstnanci tím, že souhlasili s pozdržením svých červencových mezd. Pokud by odmítli a dožadovali se včasné výplaty, soudem stanovený správce by provoz aerolinek ukončil.

Společnost SkyEurope se potýká s dluhy už delší dobu. V červnu navíc přiznal společnosti bratislavský okresní soud ochranu před věřiteli. SkyEurope se pro tento krok rozhodla sama, aby získala čas na restrukturalizaci a jednání s novými investory.

Přečtěte si také:
Aerolinie SkyEurope, které požádaly o ochranu před věřiteli, budou dál létat
Unie odsouhlasí převzetí rakouských a bruselských aerolinek německou Lufthansou
České aerolinie chtějí zjednodušit předletovou kontrolu
ČSA se v prvním čtvrtletí propadly do ztráty 1,3 miliardy korun
Prodávají nám aerolinky své letenky férově?

Monika Rybáková, Lukáš Vincourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme