Soutěž vinařů vyhrálo opět Vinařství Škrobák, malá firma z Čejkovic

Vítězem devátého ročníku soutěže Vinařství roku je Vinařství Škrobák z Čejkovic, které zároveň zvítězilo v kategorii malých vinařství. V kategorii středních firem zabodoval popický Sonberk, mezi největšími výrobci zvítězila Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vinařství Škrobák se stalo absolutním vítězem soutěže Vinařství roku 2018 | Foto: Štěpánka Kadlečková | Zdroj: Český rozhlas

„Vítězné vinařství se vypracovalo rukama hned několika generací prakticky z nuly na dnešní mimořádnou úroveň. Vyrábí prvotřídní vína, ale přináší také celou řadu věcí navíc – od vysoké odborné erudice bratrů Škrobákových přes citlivou a precizní práci ve vinohradech až po výjimečnou gastronomii, kterou si z rukou dalšího člena rodiny návštěvníci užívají přímo ve vinařství,“ zdůvodnil volbu komise prezident pořadatelského Svazu vinařů Tibor Nyitray, který cenu na brněnském výstavišti předal.

Vína z britského vládního sklepa letos mizela rychleji, jednání o brexitu za to prý nemohou

Číst článek

Vinařství Škrobák kombinuje tradiční i moderní postupy. Vsadilo na vlastní vinice a v současnosti hospodaří na 11 hektarech vinic a neustále se snaží vinice rozšiřovat.

Zároveň si jeho majitelé uvědomují důležitost ochrany životního prostředí, a proto se vše snaží dělat ekologicky. Kromě bílých a červených vín vyrábí i vína slámová a ledová a podílí se i na výrobě sektu tří čejkovických vinařství 3-SEKT.

„Naší filozofií je dělat špičková vína a spojit je s výbornou gastronomií a kvalitní architekturou. Pro nejbližší roky je tak naším cílem zvýšení výměry vlastních vinic, ale především investice do budovy vinařství s cílem vybudovat moderní vinařský komplex pro všechny milovníky vína,“ uvedl za vítězné vinařství Stanislav Škrobák.

Ve finále o titul Vinařství roku se tentokrát utkalo devět vinařství, tři v každé kategorii. Vítězi titulu se v minulosti stala vinařství Víno J. Stávek, Vinselekt Michlovský, Bohemia Sekt, Malý vinař – František a Hana Mádlovi, Znovín Znojmo, Sonberk, Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a Zámecké vinařství Bzenec.

Soutěž vyhlašuje a titul uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme