Viník odhalen. Za vznícení smartphonů Samsung mohly problémy s designem a výrobou baterií

Jihokorejská firma Samsung Electronics oznámila, co stálo za vznícením chytrých telefonů Galaxy Note 7. Mohly za to problémy s designem a výrobou baterií, tvrdí firma na základě testů provedených téměř sedmi stovkami odborníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobil, který způsobil evakuaci - Samsung Galaxy Note 7.

Mobil, který způsobil evakuaci - Samsung Galaxy Note 7. | Zdroj: Reuters

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh v srpnu a měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone americké společnosti Apple. Kritici přijali Galaxy Note 7 dobře, ale po několika dnech od zahájení prodeje se začaly objevovat na sociálních sítích obrázky ohořelých přístrojů, což byl první náznak, že s tímto modelem něco není v pořádku.

Začátkem září začal Samsung kvůli problémům s bateriemi stahovat z trhu 2,5 milionu telefonů Galaxy Note 7. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné.

Stažení Galaxy Note 7 z trhu bude stát minimálně 130 miliard. To nejhorší Samsung čeká

Číst článek

Později se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což Samsung přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto modelu.

Za vznícení přístrojů můžou podle výrobce problémy spojené s designem a výrobou baterií. Samsung ale vyloučil, že vznícení souviselo jinými prvky těchto telefonů než s bateriemi.

Samsung také naznačil, že v zájmu posílení bezpečnosti svých produktů odloží uvedení další verze vlajkového smartphonu Galaxy na světový trh. Sdělil, že na letošním veletrhu mobilní elektroniky v Barceloně na konci února nepředvede nový telefon Galaxy S8. To podle agentury Reuters naznačuje, že novou verzi svého vlajkového modelu firma uvede na trh později než loni.

Samsung ale neuvedl, kdy přesně novou Galaxy představí. Nynější verzi Galaxy S7 společnost předvedla v Barceloně loni v únoru a prodávat ji začala v březnu.

Definitivní ukončení prodeje telefonů Galaxy Note 7 podle odhadů mohlo stát Samsung nejméně 5,5 miliardy dolarů, tedy 130 miliard korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme