Vítkovice se mohou přeměnit na zbrojovku

Z ocelářských Vítkovic by se mohla stát zbrojařská firma. Vrcholící restrukturalizaci podniku totiž završí vstup strategického investora a tím by podle nejnovějších informací z brněnském strojírenském veletrhu mohla být i zahraniční zbrojovka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železárna | Foto: Svaz průmyslu a dopravy ČR

Někteří možní investoři se už o Vítkovice zajímají delší dobu. Od výroby těžkých železných konstrukcí k vojenské technice není až tak daleko, říká pro případ, že by strategickým partnerem byla právě zahraniční zbrojovka, generální ředitel Vítkovic Vladimír Bail. "Samozřejmě mezi dotekem podání nabídky a koupí je vždy dlouhá cesta. Jsme dotazovaní z různých oblastí a nezakrývám, že jedním z potencionálních zájemců je firma, která se zabývá vojenskou výrobou," uvedl Bail.

Restrukturalizaci Vítkovic by měl už 1. listopadu letošního roku zakončit vznik největší dceřiné společnosti - Vítkovice Strojírenství. Firma se tak definitivně změní na podnik holdingového typu a bude tak čitelnější pro investory.

Martin Hromádka, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme