Vítkovice se mohou přeměnit na zbrojovku

Z ocelářských Vítkovic by se mohla stát zbrojařská firma. Vrcholící restrukturalizaci podniku totiž završí vstup strategického investora a tím by podle nejnovějších informací z brněnském strojírenském veletrhu mohla být i zahraniční zbrojovka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železárna | Foto: Svaz průmyslu a dopravy ČR

Někteří možní investoři se už o Vítkovice zajímají delší dobu. Od výroby těžkých železných konstrukcí k vojenské technice není až tak daleko, říká pro případ, že by strategickým partnerem byla právě zahraniční zbrojovka, generální ředitel Vítkovic Vladimír Bail. "Samozřejmě mezi dotekem podání nabídky a koupí je vždy dlouhá cesta. Jsme dotazovaní z různých oblastí a nezakrývám, že jedním z potencionálních zájemců je firma, která se zabývá vojenskou výrobou," uvedl Bail.

Restrukturalizaci Vítkovic by měl už 1. listopadu letošního roku zakončit vznik největší dceřiné společnosti - Vítkovice Strojírenství. Firma se tak definitivně změní na podnik holdingového typu a bude tak čitelnější pro investory.

Martin Hromádka, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme