Vláda by měla pomoci lidem, kteří bojují s bankami o poplatky, myslí si ministr Kuba

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba z ODS chce, aby vláda jednala o pomoci lidem, kteří bojují s bankami o vrácení poplatků za vedení spotřebitelských a hypotečních účtů. Řekl to v České televizi. Podle ministra banky jednají protiprávně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK ministerstva průmyslu a obchodu ke kvalitě pohonných hmot, ministr Martin Kuba | Foto: Filip Jandourek

Ministr Kuba vidí inspiraci ve Slovensku, kde tamní vláda chce některé poplatky zakázat zákonem.

„Tato slovenská cesta, která promítla to řešení do zákona, je nějakým modelem. A já jsem přesvědčen, že bychom se o tomto měli na vládě bavit, ODS to chce iniciovat,“ uvedl Kuba.

Důvodem je podle něj ochrana spotřebitele. „Já si myslím, že v této ekonomické situaci je mnohem důležitější, aby ty peníze, na které ty banky skutečně nemají nárok a ty poplatky jsou v jejich zájmu, zůstávaly v rukou českých občanů,“ řekl Kuba.

Hlavní iniciativu by podle Kuby mělo převzít ministerstvo spravedlnosti. Kubův plán počítá i s tím, že by lidé neplatili soudní poplatky. Ty je totiž prý nejčastěji odrazují od podání žaloby na banky.

Tento záměr se zamlouvá i opoziční ČSSD. Naopak podle ministra financí Miroslava Kalouska z TOP 09 jde o populismus.

Zuzana Hálová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme