Vláda chce na licencích UMTS vydělat 20 miliard

Stávajícím mobilním operátorům chce vláda nabídnout tři ze čtyř licencí pro mobilní telefony třetí generace. Čtvrtá licence bude podle rozhodnutí ministrů prodána v dražbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco u přímého prodeje vláda předpokládá, že dostane pět miliard korun za jedno oprávnění, v případě aukce nebyla podle mluvčího kabinetu Libora Roučka zatím určena ani vyvolávací cena.

Podle mluvčího kabinetu Libora Roučka je tato částka reálná a proto předběžná vyjádření telekomunikačních společností, že zaplatí mezi jednou a třemi miliardami, považuje vláda spíše za taktický manévr na snížení ceny.

Výnos 20 miliard korun za prodej čtyř licencí na provoz mobilních sítí nové generace UMTS zpochybňují současní mobilní operátoři. Částka 5 miliard je nepřijatelná i pro společnost Eurotel. Českému rozhlasu to potvrdil jeho mluvčí Jan Kučmáš, za únosnou považují cenu 2,8 miliard korun, kterou stanovila investiční banka Merill Lynch, která vycházela z evropského průměru.

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme