Vláda chce řešit otázky využití sluneční energie

Vláda hledá cestu, jak zabránit zdražení elektrické energie. Vyhnat nahoru by ji totiž mohly v příštím roce garantované vysoké výkupní ceny pro sluneční elektrárny. Nečasův kabinet má na stole několik možností a hledá tu nejvhodnější.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Solární panely

Solární panely | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Boom solárních elektráren chce vláda přibrzdit. Dohodli se na tom její ekonomičtí ministři. Zatím ale přesně nevědí jak. O nejvhodnější variantě chtějí jednat i s podnikateli na trhu s energiemi. „Diskutujeme o mechanizmech, jakým způsobem budeme čelit rizikům, která z toho plynou v případě, že nárůst cen byl opravdu nepřiměřený,“ prohlásil ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

Podle něj tak chce vláda předejít případným arbitrážím v situaci, kdy by se podmínky pro majitele slunečních elektráren změnily. O solární energii chce znovu mluvit příští týden.

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme