Vláda chce zatraktivnit paletu investičních pobídek Česka

Jak zatraktivnit systém investičních pobídek a přitáhnout do Česka velké investory, bude dnes řešit vláda. Kabinet by totiž měl projednat novelu zákona o investičních pobídkách, kterou připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Systém investičních pobídek ve zpracovatelském průmyslu funguje v Česku víc než deset let a už není podle ministerstva konkurenceschopný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finance. Ilustrační foto | Foto: Free Digital Photos

Ministerstvo průmyslu a obchodu chce, aby investoři Českou republiku nevyužívali pouze jako montovnu. Chtělo by sem dostat firmy zaměřené třeba na moderní technologie.

Novela zákona o investičních pobídkách přichází s institutem "strategického investora", kterému bude moci být udělena přímá kapitálová podpora. Rozhodovala by o ní vláda.

Novela navrhuje protáhnout dobu, po kterou mohou státem podporované projekty odepisovat slevu na dani z příjmů, z pěti na deset let. To se ale nelíbí ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, který chce celý daňový systém zjednodušit.

Zbyněk Zykmund, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme