Vláda nehodlá privatizovat Budvar ani jiný státní podnik, řekl Nečas

Vláda neplánuje privatizovat pivovar Budvar. Ani na prodej jiných státních podniků není právě teď vhodná doba. Řekl to dnes premiér Per Nečas (ODS) v reakci na prohlášen jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), podle něhož úvahy o odvolání dlouholetého ředitele Budvaru Jiřího Bočka směřují k prodeji státního podniku. Podle premiéra Nečase to je mediální bublina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budějovický Budvar exportuje pivo v nových obalech | Foto: Budějovický Budvar

„Vláda České republiky pod mým vedením nikdy ani na okamžik nemluvila, nejednala, nepřemýšlela o privatizaci Budvaru, takže to je naprosto umělý problém. Navíc v současné době se ukazuje, že nějaké masivnější privatizace by nevedly k dobré ceně. Když to uvedu na jiném příkladě: jestliže ještě v minulém volebním období se diskutovala možnost prodeje Letiště Praha, tak v tomto volebním období je to něco, co je odsunuto, protože i ceny, které bychom obdrželi, by byl absolutně neatraktivní,“ řekl Petr Nečas.

Jiří Zimola po něm požaduje veřejnou záruku, že nedojde k privatizaci Budvaru. Pokud vedení kraje takové záruky nezíská, hodlá iniciovat návrh zákona, který by privatizaci Budvaru zakazoval.

Ministr zemědělství poslal do Budvaru mimořádnou kontrolu, která vyvolala spekulace, že cílem je odvolat ředitele a otevřít cestu privatizaci pivovaru.

Jitka Hanžlová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme