Vláda o limitech těžby rozhodne nejdříve v červenci, říká Mládek

Už v červenci by mohlo být jasno o budoucnosti limitů pro těžbu hnědého uhlí na severu Čech. Řekl to ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Hranici těžby vytyčila vláda na počátku devadesátých let, ministr sám je pro to, aby se posunula.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lom Bílina

Lom Bílina | Foto: Wikimedia Commons

„Předpokládám, že nejbližší termín, kdy by se to mohlo dořešit, je tak červenec,“ uvedl Mládek.

Ministerstvo průmyslu připravuje analýzu sociálních a bezpečnostních rizik, které by jednotlivé zvažované varianty znamenaly.

S nimi by se pak měla seznámit tripartita, dostat by ji měla do 30. června. „Ta by to projednala, a vzápětí vláda,“ přiblížil Mládek.

Za prolomení limitů se staví především odbory, proti jsou obyvatelé Horního Jiřetína, jejichž domovy by za určitých variant musely těžbě ustoupit, i blízká města, která se obávají, že přiblížení těžby by zhoršilo životní prostředí.

Vláda jednotný postoj nemá. Sám Mládek je pro prolomení limitů na lomu Bílina a částečně i na lomu ČSA.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme