Vláda o protipovodňové ochraně

Čtyři miliardy korun bude v nejbližších dvou letech stát zlepšení protipovodňové ochrany v zastavěných územích. Budovat se mají hlavně protipovodňové bariéry a další zábrany. Předpokládá to vládou schválený program prevence před povodněmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozvodněná Vltava

Podle mluvčí kabinetu Anny Stárkové by v roce 2005 by měly být města a obce chráněny před padesátiletou vodou, zatímco dnes se spíše ubrání dvacetileté povodni. Stát chce také rozšířit plochu záplavových území podél významných vodních toků. Stárková také zdůraznila, že novým podpůrným programem je i ministerstvem zemědělství nově založený program odbahnění rybníků a vodních nádrží.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Stárková: Záplavová území

Žádnou konkrétní sumu nestanovila vláda jako pomoc záplavami nejpostiženější pražské čtvrti - Karlínu. Z celkových přibližně 73 miliard korun, na které se odhadují škody způsobené loňskými povodněmi připadá 10 miliard právě na Prahu 8. Ministři souhlasili s celkovým projektem obnovy této městské části.

Peníze podle ministryně školství Petry Buzkové pak získá Karlín z různých programů nápravy škod po povodních, ovšem na základě podrobných projektů zpracovaných zastupitelstvem městské části a pražským magistrátem.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme