Vláda podpořila horníky i program zvaný Velký třesk

Vláda rozhodla o nároku na poskytování finančního příspěvku ze státního rozpočtu pro horníky, kteří přijdou o práci v souvislosti s uvedením jaderné elektrárny Temelín do provozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horníci, kteří kvůli Temelínu ukončí pracovní poměr v době od 1. ledna 2001 do 31. ledna 2004, budou mít nárok na příspěvek 5280 korun po dobu tří měsíců, pokud byli v zaměstnaneckém poměru méně než pět let. Šest měsíců bude příspěvek dostávat horník, který byl v pracovním poměru alespoň pět roků.

Doba poskytování příspěvku se má prodlužovat o tři měsíce za každý další rok pracovního poměru, nejvíce však na dobu 36 měsíců. Horníci pracující v hornické společnosti 15 a více let by tak získali během tří let zhruba 190.000 korun.

Na program ministra Miroslava Grégra Velký třesk půjde letos a příští rok 166 miliard korun. Rozhodla o tom vláda s tím, že částka půjde do různých oblastí ekonomiky a měla by letos zaručit růst hrubého domácího produktu o 4 % a v příštím roce o 5 až 6 %.

Strategie kalkuluje s prostředky ze státního rozpočtu, mimorozpočtových fondů, s příjmy z privatizace, s půjčkami od bank a s penězi z fondů Evropské unie. Peníze by měly jít zejména do bytové výstavby, dopravní infrastruktury, průmyslových zón či na restrukturalizaci hornictví a hutnictví.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme