Vláda přidá obcím na povodně dalších 600 miliónů

Dalších 600 milionů korun dostanou obce od státu na likvidaci bezprostředních škod po povodních a mimořádné sociální dávky. Vláda rozhodla o uvolnění peněz z rozpočtové třímiliardové rezervy, kterou ji parlament povolil využít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Jan Rosenauer

Podle ministra financí Bohuslava Sobotky bude zmíněných 600 milionů rozděleno mezi kraje na základě jejich požadavků a vyčíslených škod. "Předpokládám, že tyto prostředky budou odeslány z ministerstva financí v průběhu tohoto týdne, budou odeslány na kraje a okresy a je jejich záležitostí, aby provedly distribuci těchto prostředků dále na obce," uvedl ministr.

Ze 600 miliónů půjde 130 půjde na posílení výplaty sociálních dávek a zbylá částka bude poskytnuta na úhrady faktur, které souvisejí se záchrannými pracemi a bezprostředním popovodňovým úklidem. "Upozorňuji, že se nejedná o prostředky na investiční obnovu, ale jedná se o prostředky, které by měly dostat obce a kraje aby byly schopny profinancovat výdaje, které souvisely bezprostředně s povodněmi," vysvětlil Sobotka s tím, že z třímiliónové povodňové rezervy se do dneška vyčerpalo 717 milionů.

Aleš Heřmánek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme