Vláda se dosud neshodla na snížení schodku státního rozpočtu

Schodek státního rozpočtu vláda oznámí až v pondělí. Mimořádné noční zasedání kabinetu tedy nerozhodlo, o kolik se sníží z původně předpokládaných 157 miliard korun deficit státních financí v příštím roce. Do pondělka se o tom podle ministra financí Bohuslava Sobotky bude intenzívně jednat. Sejdou se kvůli tomu v neděli i špičky všech tří vládních stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad vlády ČR | Foto: Jan Rosenauer

Schodek ale bude zřejmě nižší než původně předpokládaných 157 miliard. Ministr financí Bohuslav Sobotka navrhl určité škrty ve výdajích ministerstev, ale rozhodující podle něj bude, kolik uhradí stát v příštím roce ze ztráty Konsolidační agentury.

Přehrát

00:00 / 00:00

B. Sobotka: Schodek rozpočtu

O návrhu státního rozpočtu na příští rok má ještě v pátek jednat i předsednictvo ČSSD. Oznámil to místopředseda sociální demokracie Zdeňek Škromach.

Kabinet na večerním jednání naopak schválil návrhy rozpočtů Státního fondu rozvoje bydlení a Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok.

Fond bydlení podle vládní mluvčí Anny Stárkové počítá, že v příštím roce vydá na dotace výstavby nájemních bytů 3 miliardy 700 miliónů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Stárková: Fond bydlení

Pro program Panel, což jsou úrokové dotace pro obnovu panelových domů se zvyšují výdaje na 800 miliónů korun oproti letošnímu roku, úvěry obcím a občanům na výstavbu či pořízení bytu po povodních se zvyšují na 2 miliardy 500 miliónů korun. Úvěry obcím na opravy a modernizaci bytů se zvyšují na miliardu a půl korun, připomněla Stárková.

Fond dopravy má rozpočet plánovaný jako vyrovnaný s výdaji 45,4 miliardy korun, zatímco letos hospodařil s částkou zhruba 41 miliard. Do odstraňování povodňových škod na dopravní infrastruktuře hodlá fond v příštím roce investovat 2,8 miliardy korun.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme