Vláda se s obchodníky bude scházet pravidelně

Místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn jednal se zástupci obchodních řetězců. Bavili se například o omezení prodejní doby nebo prodeji zboží za ceny, které jsou nižší než výrobní náklady. Podobné setkání v prosinci zorganizovalo ministerstvo zemědělství. Schůzka ale skončila fiaskem, protože většina obchodníků nepřišla. Tentokrát se ale zástupci vlády i obchodníci dohodli na tom, že rozhovory o českém maloobchodě musí pokračovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákupní vozíky | Foto: Jan Rosenauer

Ze schůzky například vyplynulo, že vztahy mezi velkými hypermarkety a dodavateli se musí řešit. Šlo o historicky první setkání, protože předešlá schůzka skončila fiaskem. Zdeněk Juračka ze Svazu obchodu a cestovního ruchu navázání dialogu přivítal. "Já se domnívám, že toto jednání bylo diametrálně odlišné. Bylo připravené, konstruktivní, mělo program, mělo širové zastoupení nejen všech pozvaných řetězců, ale i Svazu obchodu, byly zde odbory, potravinářská komora, agrární, široké azstoupení hledající pragmatickou a efektivní cestu k řešení."

Příští schůzka bude řešit například pracovní podmínky zaměstnanců v hypermarketech nebo prodej zboží pod výrobní cenou. Po schůzce s obchodníky a dodavateli to řekl vicepremiér pro ekonomiku Martin Jahn. "Předpokládám, že k prvnímu kulatému stolu dojde nejpozději během 14 dnů."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme