Vláda se s obchodníky bude scházet pravidelně

Místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn jednal se zástupci obchodních řetězců. Bavili se například o omezení prodejní doby nebo prodeji zboží za ceny, které jsou nižší než výrobní náklady. Podobné setkání v prosinci zorganizovalo ministerstvo zemědělství. Schůzka ale skončila fiaskem, protože většina obchodníků nepřišla. Tentokrát se ale zástupci vlády i obchodníci dohodli na tom, že rozhovory o českém maloobchodě musí pokračovat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákupní vozíky

Nákupní vozíky | Foto: Jan Rosenauer

Ze schůzky například vyplynulo, že vztahy mezi velkými hypermarkety a dodavateli se musí řešit. Šlo o historicky první setkání, protože předešlá schůzka skončila fiaskem. Zdeněk Juračka ze Svazu obchodu a cestovního ruchu navázání dialogu přivítal. "Já se domnívám, že toto jednání bylo diametrálně odlišné. Bylo připravené, konstruktivní, mělo program, mělo širové zastoupení nejen všech pozvaných řetězců, ale i Svazu obchodu, byly zde odbory, potravinářská komora, agrární, široké azstoupení hledající pragmatickou a efektivní cestu k řešení."

Příští schůzka bude řešit například pracovní podmínky zaměstnanců v hypermarketech nebo prodej zboží pod výrobní cenou. Po schůzce s obchodníky a dodavateli to řekl vicepremiér pro ekonomiku Martin Jahn. "Předpokládám, že k prvnímu kulatému stolu dojde nejpozději během 14 dnů."

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme