Vláda se znovu pokusí prodat Telecom

Vládní kabinet se překvapivě rozhodl pokračovat v privatizaci Českého Telecomu. Rozhodnutí vlády je nečekané, protože po dubnovém výběrovém řízení oba zájemce o státní podíl odmítla. Konsorcia vedená Deutsche Bank a CVC Capital Partners nyní mohou do 19. července znovu předložit své nabídky; vláda ale chce, aby nabízená cena byla o deset procent vyšší, než v dubnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Telecom | Foto: Ceny Thálie

V dubnovém výběrovém řízení ani jeden z těchto zájemců neuspěl. Jeden nevyhověl podmínkám a druhý nabídl příliš nízkou cenu - necelých 60 miliard korun. Podle Jindřicha Marka z tiskového odboru vlády Zemanův kabinet svůj opakovaný zájem prodat Telecom ještě během svého funkčního období nijak nezdůvodnil a dřívější zájemce - konsorcia vedená Deutsche Bank a CVC Capital Partners - vyzval k novému jednání.

Po zasedání kabinetu Marek uvedl, že vláda si pro jednání o prodeji Telecomu klade několik podmínek. "Aby došlo k zachování složení konsorcií včetně telekomunikačních operátorů, jak byly obsaženy v nabídkách z 8. a 26. dubna. Potom by šlo o předložení závazné smlouvy s telekomunikačním operátorem o jeho účasti v příslušném konsorciu a potom také o zvýšení kupní ceny minimálně o deset procent ve vztahu k poslední nabídce z 26. dubna letošního roku."

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Marek o prodeji Telecomu

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme