Vláda trvá na 56 miliardách za prodej Telecomu

Vláda v žádném případě nemíní ustoupit z částky 56 miliard korun, požadovaných za prodej 51 procent akcí Českého Telecomu. Jak řekl ministr pro informatiku Vladimír Mlynář, tato cena rozhodně není a nemůže být předmětem vyjednávání. Nynější závěrečná jednání se zájemci o koupi Telecomu - s německou Deutsche Bank a dánskou telekomunikační společností TDC - jsou podle něj velmi tvrdá a obtížná. Rozhodnutí by přitom mělo padnout nejpozději do deseti dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Telecom | Foto: Ceny Thálie

Ministr Mlynář přitom tvrdí, že Český Telecom byl státem na trhu doposud zvýhodňován. To hodlá v každém případě změnit, bez ohledu na to, jak prodej dopadne. "Já bych chtěl zdůraznit, že by stát neměl - tak jak to činil v minulosti - napomáhat jednomu operátorovi, a to dominantnímu operátorovi na tuzemském trhu."

Množící se spekulace o chystaném odvolání generálního ředitele Telecomu Přemysla Klímy dnes Mlynář odmítl jakkoli komentovat. "Týden před rozhodnutím o privatizaci jakékoli společnosti nejsou personální otázky šéfa takové společnosti tím aktuálním, co se probírá na tiskové konferenci."

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme