Vláda uvolní pro Horskou službu další miliony

Financování Horské služby je vyřešeno. Zatím měla k dispozici 51 milionů, vláda jí dnes přidala dalších 35 milionů korun. Tato částka už na celoroční činnost Horské služby stačí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

horská služba | Foto: Jan Rosenauer

Nedostatkem peněz pro Horskou služba se zabývala ještě před prázdninami Špidlova vláda - ta ale o konkrétních penězích nerozhodla. Žádala změnit systém financování, a to se dnes také stalo.

"Bude vytvořena obecně prospěšná společnost Horská služba České republiky, která zahájí činnost k 1. 1. 2005 s tím, že jejím zřizovatelem bude ministerstvo pro místní rozvoj," oznámil nový šéf tohoto resortu Jiří Paroubek.

Do konce letošního roku by měl ministr dohodnout s dosavadním občanským sdružením, kterým Horská služba zatím je, převedení jeho majetku na novou společnost. Zatím totiž peníze na Horskou službu šly z několika zdrojů; nově by je měla dostávat pouze od ministerstva pro místní rozvoj, což je podle Jiřího Paroubka lepší a jednodušší řešení.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme