Vláda zostří boj proti schvalování terorismu

Vláda se chystá zakročit proti lidem, kteří veřejně schvalují terorismus nebo mu veřejně vyjadřují podporu. Kabinet se tak rozhodl poté, co vyslechl zprávu ministra zahraničí Jana Kavana o aktuální situaci v souvislosti s útoky teroristů ve Spojených státech. Podle mluvčího Libora Roučka vláda vzala Kavanovu zprávu na vědomí a ministrům vnitra a spravedlnosti Stanislavu Grossovi a Jaroslavu Burešovi uložila, aby navrhli opatření v rámci platných zákonů. Jako případ schvalování či podpory terorismu mluvčí uvedl skandování podpory Talibanu při veřejné akci, například při fotbalovém zápase.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda chce výrazně omezit prodej tabákových výrobků a alkoholu. Proto dnes schválila návrh zákona, který má především chránit mládež před škodami způsobenými těmito návykovými látkami. Podle mluvčího kabinetu Libora Roučka zákon například předpokládá, že tabákové výrobky se budou prodávat pouze v trafikách, novinových stáncích, u čerpacích stanic a v restauracích a hotelích.

Jak Rouček uvedl, u tabáku by měl být například zakázán i prodej žvýkacího tabáku. A stejně jako v případě alkoholu samoobslužný prodej i způsob prodeje, při kterém se nedá prokázat věk kupujícího, což je příklad automatů. U cigaret by byl zároveň zakázán prodej menšího balení než dvaceti kusů.

Zemanův kabinet také rozhodl, že změní své původní usnesení o privatizaci likérky Jan Becher - Karlovarská Becherovka ze září 1997 a neprodá 59procentní podíl akcií firmy společnosti Salb. Jak řekl mluvčí vlády Libor Rouček, zůstanou akcie až do dalšího rozhodnutí o způsobu privatizace v držení Fondu národního majetku.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme