Vláda zvýšila minimální mzdu

Minimální měsíční mzda se od 1. ledna 2002 zvýší na 5700 korun. Minimální hodinová mzda stoupne z 30 na 33,9 koruny. Vláda tak podle jejího mluvčího Libora Roučka chce zvýraznit rozdíl mezi čistým minimálním příjmem a životním minimem. Slibuje si také vyšší motivaci k práci. Čistý měsíční příjem samostatně žijící zaměstnané osoby převýší životní minimum, které je nyní 4100 korun, o 15 %.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Místopředseda kabinetu Vladimír Špidla zdůraznil, že částka minimální mzdy nebyla stanovena náhodou. Cílem je právě převýšení této mzdy o 15 % nad životní minimum. Premiér Zeman vyjádřil zájem vlády na zvýšení ceny práce.

Dluh, který má ministerstvo obrany u Aera Vodochody bude převeden na britskou Standard Chartered Bank. Rozhodla o tom vláda, podle které tak bude zajištěno financování projektu armádního bitevníku L-159. Ministerstvu obrany na něj chybí asi 6 miliard korun. Vládní mluvčí Libor Rouček tvrdí, že se stát nijik nezadluží, protože výrobce zameškal řadu termínů.

Milan Kopp, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme