Vládci peněz přesvědčeni o hospodářském oživení

Závěrečný den mají před sebou účastníci jednání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky ve Washingtonu. Důkazem sílící stability světového finačního systému je podle nich to, že se argentinská a turecká hospodářská krize nepřelily do okolních zemí. Proti zasedání protestovaly v ulicích americké metropole desítky tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šéfové Světové banky a MMF | Foto: ČTK/EPA

Vyjadřovaly nesouhlas s Američany vedenou válkou proti teroru, protestovaly proti izraelským vojenským operacím na západním břehu Jordánu a proti globalizaci. Na rozdíl od předchozích let, kdy docházelo ke srážkám mezi odpůrci globalizace a policií, byli demonstranti pokojní.

Světová banka v poslední den svého washingtonského zasedání představila Plán vzdělání pro všechny. S jeho pomocí chce bojovat proti negramotnosti a chudobě v nejzaostalejších zemích. Jednání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu po celou dobu sledovala severoamerická zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová. Plánem vzdělání pro všechny chce banka bojovat proti chudobě radikálním zvýšením školní docházky v nejchudších státech.

Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová: Jednání finančníků

Milan Kopp, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme