Vládní peníze na obnovu severu Čech dělí tamní koalici

Spor o patnáct miliard korun na obnovu krajiny severozápadních Čech by mohl vést k rozpadu koalice ODS a ČSSD v Ústeckém kraji. Sociální demokraté tyto peníze regionu slíbili, pokud ale vyhrají občanští demokraté, odmítají tuto sumu vyplatit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Ústecký hejtman za ODS Jiří Šulc nevěří, že by ještě vláda peníze pro regionu sehnala. "Vláda sociální demokracie nebo sociální demokracie jako taková si přichystala past, do které sama spadla. Oni budou muset z toho najít cestu. Dodnes tu není ani koruna a já si myslím, že kdyby chtěli dávat, tak by ten slib mohli splnit, mají na to ještě 14 dní."

Podle předsedy sněmovního hospodářského výboru Josefa Hojdara z ČSSD je však uvolnění miliard pro severozápadní Čechy reálné. Půjdou z výnosů privatizace energetických společností, tedy i z tržeb za už prodanou plynárenskou společnost Transgas."Fakticky jsou peníze na to, kde by se mohlo brát, ale je zapotřebí vyřešit právě tu legislativní otázku, a máme teď připravený návrh, který teď stačí podepsat prezidentem, abychom mohli najít instrumenty, jak ty peníze čerpat pro nás."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme