Vlastník Nové Huti nemůže bojovat o Vítkovice Steel

Privatizační komise nepustila do boje o státní podnik Vítkovice Steel vlastníka Nové Huti. Ocelářský tygr Mittal Steel je se státem delší dobu ve sporu. Česká strana tvrdí, že Indové předražují ceny surového železa a chce po nich zhruba jednu miliardu korun. Mittalové zase chtěli vysoudit 350 miliónů korun za železo, které Vítkovicím prodali. Nečekaně však žaloby stáhli, aby se privatizace o poslední velký státní podnik v Ostravě mohli zúčastnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovice Steel | Foto: Vítkovice Steel a.s.

Šéf privatizační komise Martin Pecina ale říká, že je takový krok neobměkčil. "Nestačí nám to, protože my je žalujeme a domníváme se, že jsme v právu. Nabídli jsme dohodu o narovnání a oni ji neakceptují. Chceme po nich jednu nebo 2 miliardy, podle toho jak rozhodne soud. Každopádně chceme snížit ceny surového železa."

Společnost Mittal Steel už dříve avizovala, že když je české úřady do boje o vítkovické hutě nepustí, podají stížnost u Evropské komise a nevyloučila ani arbitráž proti České republice.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme