Vojenská zdravotní pojišťovna vypíše konkurz na nového ředitele, rozhodla správní rada

Nový šéf Vojenské zdravotní pojišťovny vzejde z výběrového řízení, rozhodla správní rada společnosti. Konkurz by měla vypsat na příštím zasedání, tedy 25. listopadu. Zástupci ministerstva financí, obrany i zdravotnictví tak chtějí vyřešit personální spor týkající se současného ředitele pojišťovny Karla Šteina, kterého stíhá policie kvůli nehospodárnému nakládání s penězi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě v nemocnici (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Rada se Šteina pokusila na konci září odvolat. Resorty financí a obrany se i nadále přou s ministerstvem zdravotnictví o to, kdo pojišťovnu řídí. Sám Štein označil své odvolání za protiprávní a v úřadu zůstal. Na jeho stranu se postavil právě i resort zdravotnictví.

Odvolat ředitele vojenské pojišťovny bylo nezákonné, tvrdí ministerstvo zdravotnictví

Číst článek

„Správní rada pověřila vedení Vojenské zdravotní pojišťovny k vypracování podkladů pro výběrové řízení na funkci generálního ředitele do příští správní rady, která bude 25. listopadu. Měla by ho schválit a rozhodnout o vypsání výběrového řízení,“ shrnul ve čtvrtek dojednaný postup mluvčí pojišťovny Richard Medek.

Na projednávání personální situace v pojišťovně se tak vůbec nedostalo.

„Ve chvíli, kdy část správní rady chtěla projednávat i otázky trestního stíhání generálního ředitele, tak se bohužel zástupci odborů a ministerstva zdravotnictví zvedli a odešli s tím, že tyto informace nechtějí probírat, čímž se správní rada stala neusnášeníschopnou a byla ukončena,“ řekla členka správní rady za resort financí Lenka Poliaková.

Ministerstvo zdravotnictví ale uvedlo, že manipulace s informacemi z trestního spisu byla nepřípustná a proto jeho zástupci odešli. Resort financí to považuje za účelové jednání.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme