Volba operátora se rozbíhá jen pomalu

Možnost volby telefonního operátora se rozbíhá jen velmi pomalu, i když podle zákona je přístupná už od 1. července. Masivnější nástup konkurence lze čekat spíš až ke konci roku, kdy bude možná takzvaná přenositelnost čísel. Zákazník bude mít u všech operátorů zajištěné totožné telefonní číslo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

klávesnice telefonu | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekl předseda Českého telekomunikačního úřadu David Stádník, na vině přežívajícího monopolu je i malá informovanost uživatelů sítě o možnosti volby operátora.

"Předpokládejme, že tak jako v zemích západní Evropy se i u nás objeví nějaké počítačové firmy, které budou dnes a denně zkoumat příslušné ceníky a budou nás bombardovat s tím, přes koho ten který den, v kterou hodinu máme volat, protože to pro nás bude výhodnější, a na základě toho si budeme řídit náš provoz."

Už teď je ale podle Stádníka volba operátora v některých lokalitách možná. "Abychom nejmenovali konkrétního operátora a nedělali mu reklamu, tak u jednoho už taková nabídka vlastně je. Nabízí určitou - řekněme - slevu nebo nabídku pro uživatele, aby využili jeho služeb, a ta je o hodně levnější než u Českého Telecomu."

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme