Volkswagen chce v budoucnu vyrábět elektromobily a samořiditelná auta

Automobilka Volkswagen představí novou dlouhodobou strategii. S její pomocí se chce mimo jiné vypořádat s následky aféry Dieselgate, ve které firma manipulovala výsledky emisních testů v dieselových motorech. Firma kvůli ní ve Spojených státech platila vysoké odškodné svým klientům. Koncern vyšetřují úřady na obou stranách Atlantiku a poprvé po 22 letech se dostal do provozní ztráty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen

Volkswagen | Foto: zdroj: Flickr.com, Toby Jagmohan

Strategie 2025 je prvním dlouhodobým plánem od vypuknutí Dieselgate. Podle šéfa společnosti Matthiase Müllera je cílem více sladit výrobu s přáními zákazníků.

Podle předběžného plánu se nová strategie má zaměřit hlavně na zavádění elektromotorů a nízkoemisních aut do výroby. Druhou prioritou má být příprava na postupný přechod k většímu množství samořiditelných vozidel.

Kromě toho chce koncern dál snižovat výrobní náklady, a to pokud možno bez propouštění zaměstnanců.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme