Volkswagen musí zaplatit 4,3 miliardy dolarů za chyby v Dieselgate

Americké ministerstvo spravedlnosti ve středu potvrdilo uzavření dohody s automobilovým koncernem Volkswagen ohledně urovnání emisního skandálu. Automobilka přiznala vinu a musí zaplatit 4,3 miliardy dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen musí zaplatit USA 4,3 miliardy dolarů | Zdroj: Reuters

Jedná se o největší pokutu, jakou kdy americká vláda nějaké automobilce vyměřila. „Dnešní kroky odrážejí neochvějné odhodlání chránit spotřebitele, stejně jako životní prostředí a finanční systém,“ uvedla Loretta Lynchová, americká ministryně spravedlnosti.

V souvislosti s emisním skandálem bylo obviněno šest zaměstnanců Volkswagenu. Mimo jiné například manažer Oliver Schmidt, který byl už v sobotu zadržen na Floridě. Automobilka se v rámci dohody přiznala ke spiknutí s cílem podvést USA, k bránění spravedlnosti a k poskytování falšených informací.

Volkswagen loni v září obvinila americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA), že do vozů s naftovými motory instaluje software, který při testování emisí umožňuje obejít měřák, aby nepoznal nadlimitní hodnoty oxidů dusíku.

Volkswagen musí zaplatit USA 4,3 miliardy dolarů | Foto: Reuters

Zleva: zástupce ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování Andrew McCabe, americká ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová, zástupkyně americké Agentury pro ochranu životního prostředí Gina McCarthy a úřadující náměstek ministr vnitra Russell Deyo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme