Volkswagen omezí výrobu. Kvůli sporům s dodavateli nemá díly pro Golf, mohl by je ale zabavit

Německý koncern Volkswagen musí ve své domovské továrně ve Wolfsburgu přerušit výrobu vozů řady Golf. Kvůli sporům s dodavateli chybí automobilce díly. Zasáhnout by to mohlo až 10 tisíc zaměstnanců závodu. Problémy mají také menší továrny v dalších německých městech. Volkswagen by ale mohl podle soudu díly od dodavatelů zabavit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen Golf GTI | Foto: Volkswagen

Automobilka Volkswagen potvrdila, že od soboty pozastaví výrobu modelů z řady Golf ve své hlavní továrně. Odstávka je zatím plánována na devět dní.

Problémy podle německých médií způsobil spor se dvěma dodavateli, kteří vyrábějí potahy na sedadla a litinové díly do převodovek. Důvody pře ale nejsou veřejně známé.

Soud v Braunschweigu oběma firmám nařídil, aby v dodávkách pokračovaly. Výzvy ale zatím neuposlechly. Volkswagen by se mohl podle soudu potřebných dílů v krajním případě domoci i tak, že je zabaví. Německo ale něco takového zatím nezažilo.

Kvůli problémům s dodavateli už Volkswagen omezil úvazky téměř osmi tisícům zaměstnanců v továrně v Emdenu. Stejné opatření zvažují i další závody.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme