Volkswagen svolává diesely na kontrolu

Automobilka Volkswagen svolává do servisů skoro 300 tisíc dieselových vozů včetně škodovek. Důvodem je vadný šroub palivového čerpadla, kvůli kterému hrozí únik pohonných hmot. Zatímco v Německu musí na kontrolu 90 tisíc vozů všech značek koncernu, u nás zamíří do opraven přes 6 tisíc Fabií, Octavií a Superbů s tříválcovými i čtyřválcovými turbodieselovými motory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový prezidentský automobil | Foto: Lucie Weissová

Jak je to u nás, na to jsme se ptali mluvčího mladoboleslavské automobilky Evžena Krauskopfa. "Svolávací akce ke kontrole palivového čerpadla u vozů vybavených 3- a 4válcovými turbodieselovými motory se týká modelů Fabia, Octavia Tour, nové Octavie a modelu Superb. V České republice půjde o 6190 vozů vyrobených v období březen až srpen letošního roku. Zákazníci budou vyzváni dopisem v nejbližších dnech. Nevyplývá z toho pro ně žádné nebezpečí."

Vadný šroub palivového čerpadla má zhruba polovina vozů vyrobených od března do srpna letošního roku. "Případná oprava bude provedena bezplatně. V servisu nejdřív identifikují, zda se jedná o postižené čerpadlo, které má uvedené šrouby. V případě, že ano, tak ho na počkání vymění. Mělo by být trvat nejdéle všechno dvě hodiny."

Zmíněnou vadu mají i ostatní značky koncernu Volkswagen - celkem automobilka svolává do servisů skoro 300 tisíc dieselových po celém světě.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme