Volkswagen svolává diesely na kontrolu

Automobilka Volkswagen svolává do servisů skoro 300 tisíc dieselových vozů včetně škodovek. Důvodem je vadný šroub palivového čerpadla, kvůli kterému hrozí únik pohonných hmot. Zatímco v Německu musí na kontrolu 90 tisíc vozů všech značek koncernu, u nás zamíří do opraven přes 6 tisíc Fabií, Octavií a Superbů s tříválcovými i čtyřválcovými turbodieselovými motory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový prezidentský automobil | Foto: Lucie Weissová

Jak je to u nás, na to jsme se ptali mluvčího mladoboleslavské automobilky Evžena Krauskopfa. "Svolávací akce ke kontrole palivového čerpadla u vozů vybavených 3- a 4válcovými turbodieselovými motory se týká modelů Fabia, Octavia Tour, nové Octavie a modelu Superb. V České republice půjde o 6190 vozů vyrobených v období březen až srpen letošního roku. Zákazníci budou vyzváni dopisem v nejbližších dnech. Nevyplývá z toho pro ně žádné nebezpečí."

Vadný šroub palivového čerpadla má zhruba polovina vozů vyrobených od března do srpna letošního roku. "Případná oprava bude provedena bezplatně. V servisu nejdřív identifikují, zda se jedná o postižené čerpadlo, které má uvedené šrouby. V případě, že ano, tak ho na počkání vymění. Mělo by být trvat nejdéle všechno dvě hodiny."

Zmíněnou vadu mají i ostatní značky koncernu Volkswagen - celkem automobilka svolává do servisů skoro 300 tisíc dieselových po celém světě.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme