Volkswagenem otřásá úplatkářský skandál

Největší automobilkou Evropy otřásá úplatkářský skandál. Z čela závodní rady odstoupil jeden z nejmocnějších mužů koncernu VW Klaus Volkert, křeslo se však třásá i pod dalším vlivným muže ve Wolfsburgu a podle německých medií aféra míří k vysoce postaveným politiků, není vyloučeno že i samotnému kancléři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen New Beetle | Foto: Jan Rosenauer

Dominový efekt odstartovalo odhalení úplatkářství personálního šéfa Škody-Auto Helmuta Schustra, kterého už prošetřuje státní zastupitelství. Jde možná o největší korupční skandál v historii Spolkové republiky, tvrdí týdeník Wirtschaftswoche s tím, že nejde jen o pár miliónů a pár činovníků koncernu.

Šéf koncernu Bernd Pischetsrieder přislíbil nezvratné důkazy o čistém štítu největší evropské automobilky. Také odstupující šéf závodní rady - dvaašedesátiletý Klaus Volkert jakoukoliv kriminální činnost popírá a rezignuje prý jen proto, aby nepoškodil dobré jméno odborů a závodní rady automobilky.

Její vedení také dementovalo zprávu o tom, že by měl odejít personální šéf koncernu Peter Hartz. Dva zaměstnance VW nicméně prošetřuje státní zastupitelství; zatím se neví, kdo je vedle Schustra ze Škody-Auto tím druhým.

Vilém Janouš, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme