Volkswagenu padá zisk

Největší evropská automobilka Volkswagen hospodařila ve třetím čtvrtletí s čistým ziskem 172 milionů eur. Proti stejnému období loňského roku je to propad asi o 86 procent. Podle agentury AP klesly tržby klesly o 10,3 procenta na 26 miliard eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čelní pohled | Foto: Volkswagen

Na výsledky čekali experti, protože do značné míry tak naznačí, jak výrazně nejen jej ale sektor jako celek zasáhlo ukončení šrotovného v Německu i v dalších pro výrobce aut klíčových zemích.

Nejen konec programu podpory při nákupu nových vozů ale podle všeho rozhodne o tom, zda Volkswagen i v dalších měsících potvrdí pověst automobilky, která se s globální hospodářskou krizí prozatím zvládá vyrovnat nejlépe.

Přehrát

00:00 / 00:00

Analytik z BH Securities Petr Hlinomaz a redaktor časopisu Czech Business Weekly Erich Handl mluvili na Rádio Česko o Volkswagenu

Analytik společnosti BH Securities Petr Hlinomaz v Rádiu Česko řekl, že hlavním motivem bude sledování linie s výhledem do konce roku. Volkswagen podle něho může těžit z produktového i geografického portfólia.

Redaktor časopisu Czech Business Weekly Erich Handl také spatřuje výhodu Volkswagenu v domácím prostředí, stabilním německém trhu, který se nepropadá - jako například ve Spojených státech.

V investicích do akcií by byl Petr Hlinomaz opatrný, připomněl, že 3. prosince se sejde valná hromada, která bude jednat o navýšení akcií s cílem získat 10 miliard euro. Peníze velkou měrou půjdou na fúzi s Porche, takže by bylo lepší počkat na nižší cenu, než je momentálně 110 euro za kus.

V některých zemích šrotovné končí, jinde uvažují o jeho zavedení - a proto si Erich Handl myslí, že Evropa zůstane stabilní základnou pro vozy Volkswagen. Současná krize zřejmě nezmění automobilové produkty, ale ještě dál sníží jejich ceny.

Roman Chlupatý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme