Vrátit bankovní poplatky už chce na 40 tisíc klientů. Jde o půl miliardy

V Česku začal dosud největší spor o vrácení bankovních poplatků. 40 tisíc lidí hromadně požaduje zpátky peníze za vedení úvěrového účtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hypotéky, půjčky, bankovní produkt, úvěry (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Tito klienti si nárokují částku v celkové výši půl miliardy korun. Jejich požadavky bankám tlumočí skupina právníků, kteří podrobněji informují o celé věci na webové stránce poplatkyzpet.cz. Své kroky koordinují taky se serverem bankovnipoplatky.com.

Banky ale svorně tvrdí, že účtují poplatky podle zákona. Ale je pravda, že některé bankovní domy už přestaly poplatek za vedení úvěrového účtu vybírat u nových smluv. To je případ Raiffeisenbank, Komerční banky, GE Money nebo AXA.

Přehrát

00:00 / 00:00

O bankovních poplatcích mluvil Nikola Bojčev

Naopak Česká spořitelna prý avizovala, že poplatek za vedení úvěrového účtu bude vybírat dál, a kvůli tomu chce časopis dTest podat žalobu.

Šanci, že lidé dostanou peníze zpátky, dává průlomový verdikt z června 2011. Tehdy německý soud rozhodl, že banka musí vrátit uvěrový poplatek.

Bankovní poplatky za vedení úvěrových účtů má na Slovensku zakázat zákon

Číst článek

Toho se chytil klient Petr Němec, který to samé žádal po své bance v Česku.

A strhl tak lavinu. Právníci se shodují, že pokud si banky vše důkladně spočítají, nepůjdou do soudní pře a raději poplatky vrátí. Vyjde je to levněji.

Milan Kopp, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme