Vrchlabská část Škody Auto bude možná propouštět

O přesunu výroby vozů Fabia sedan z Vrchlabí do Mladé Boleslavi, a tedy o redukci několika desítek pracovních míst ve vrchlabské automobilce, uvažuje vedení akciové společnosti Škoda Auto. Podle trutnovského Úřadu práce by se snížení počtu zaměstnanců týkalo pouze externích pracovníků a nezaměstanost v regionu by tedy nemělo ovlivnit tolik jako ukončení výroby Felicií, kvůli kterému loni v létě opustilo vrchlabskou Škodovku kolem 300 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

auto | Foto: Jan Rosenauer

Pakliže by skutečně došlo k přesunu výroby Fabií do Boleslavi, lze uvažovat, jak dnes potvrdil Českému rozhlasu tiskový mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý, o převedení některých zaměstnanců zrušeného provozu Fabií na výrobu Octavií. Poptávka po těchto vozech letos ve světě značně vzrostla a pro zvýšení její výroby ze 165 tisíc kusů ročně aspoň o 8-9 tisíc byly letos zavedeny ve Škodovce dokonce sobotní směny.

Vedení firmy by mělo o celé věci rozhodnout ještě tento týden. K 15. říjnu chtějí také odboráři sestavit konečný návrh kolektivní smlouvy, kde klíčovou bude otázka zaměstnanosti a mezd.

Markéta Kaclová, Eliška Pilařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme