Vrcholí boj mezi automobilkami Volkswagen a Porsche

Zadlužená německá automobilka Porsche má do zítřka oznámit, jestli přijímá záchranný plán konkurenčního koncernu Volkswagen. Výrobce sportovních vozů se přitom zadlužil právě při pokusu o převzetí Volkswagenu. Porsche tvrdí, že se nenechá vydírat a hledá jiné řešení kritické situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porsche Cayenne GTS | Foto: Ondřej Jánoška

Porsche stačilo získat 51 procent akcií Volkswagenu plus opce na nákup dalších akcií. Výrobce sportovních vozů si ale ukousl příliš velké sousto a jeho dluhy se vyšplhaly na 9 miliard eur.

Volkswagen teď přišel se záchranným plánem, na jehož konci by byla fúze obou automobilek. Klíčovým bodem plánu je odkoupení 49procentního podílu v Porsche. To by se mělo v příštích hodinách k této nabídce vyjádřit. Jinak musí počítat s tím, že po něm bude Volkswagen požadovat rychlé splacení sedmisetmiliónové půjčky.

Odboráři Porsche mluví o vydírání a ultimátu, které nepatří do 21.století. Ministerský předseda Dolního Saska, které je druhým největším akcionářem Volkswagenu popřel, že by šlo o ultimátum. Porsche vede současně jednání s potenciálními investory z Kataru, která jsou prý na dobré cestě.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme