VW zastavil prodej nových aut s typem motoru, který umožňuje falšování emisních testů

Německá automobilka Volkswagen zastavila kvůli emisnímu skandálu prodej nových vozů s konkrétním typem motoru. Dotyčná šarže EA 189 totiž umožňuje manipulaci emisních testů. Německý koncern přiznal podvody při měření emisí v září poté, co ho z manipulací obvinily americké úřady. Skrývání nadlimitních hodnot oxidů dusíku umožňoval software instalovaný u 11 milionů naftových aut na celém světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volkswagen | Zdroj: Reuters

Zákaz prodeje nových vozů s příslušným typem motoru platí pro celou Evropskou unii. Podle automobilky se to ale týká velmi omezeného počtu aut, která jsou aktuálně na skladě. K dispozici budou zákazníkům po nezbytné opravě.

Skandál s emisními manipulacemi zasáhl také přes milion aut z divize Škoda Auto.

V samotném Německu začnou od začátku příštího roku svolávat do servisů skoro dva a půl milionu vozidel s nepovoleným vybavením. Jak potvrdil spolkový ministr dopravy Alexander Dobrindt, firma bude muset provést nápravu u všech aut.

Kvůli skandálu klesla hodnota akcií VW zhruba o třetinu, podle automobilky ale kauza neměla aspoň v první polovině října vliv na poptávku po jejím zboží.

Volkswagen | Foto: Reuters

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme