Počet podnikatelských bankrotů stoupl od července na nejvyšší úroveň, další růst analytička neočekává

V květnu bylo vyhlášeno 63 bankrotů obchodních společností, což je o 18 více než v dubnu. Rovněž bylo vyhlášeno 569 bankrotů podnikatelů – o 113 více než v předchozím měsíci. V součtu jde o nejvyšší počet od července 2017. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, kterou ve středu firma poskytla.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl v květnu nejvyšší od července minulého roku a počet návrhů na jejich bankrot byl zároveň nejvyšší od června 2017, ovšem v delším časovém období jde stále o velmi nízká čísla. Průměrný počet bankrotů fyzických osob podnikatelů i obchodních společností je v posledních měsících velmi nízký a neočekáváme, že by se měl v nejbližší době výrazně zvyšovat,“ uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

V květnu bylo zároveň podáno 87 návrhů na bankrot obchodních společností – o 16 méně než v dubnu. Dále bylo podáno 530 návrhů na bankrot podnikatelů – o 19 více než v předchozím měsíci.

Počet osobních bankrotů vzrostl. Návrhů na ně naopak ubylo

Číst článek

V květnu bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v obchodu (čtrnáct bankrotů), v průmyslu (dvanáct) a ve službách pro podniky (osm). Nejméně bankrotů bylo naopak vyhlášeno v zemědělství a těžbě a dobývání (tři bankroty), ve stavebnictví a v sektoru nemovitosti a pronájmu strojů a zařízení (po čtyřech bankrotech).

Z pohledu krajů bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v Praze, a to 16 bankrotů. Následoval Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj, oba s devíti bankroty. Jeden bankrot obchodních společností byl potom vyhlášen v Libereckém, Pardubickém a Olomouckém kraji a v kraji Vysočina.

Nejvíce bankrotů fyzických osob bylo vyhlášeno v v Ústeckém kraji (83 bankrotů), ve Středočeském kraji (71) a v Moravskoslezském kraji (70). Nejméně naopak ve Zlínském kraji (13 bankrotů), v kraji Vysočina (14) a v Pardubickém kraji (21).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme