Výhru 201 milionů si v Sazce vyzvedl muž středního věku. Měl pět účtů a působil klidně

Sázkař z Ústeckého kraje si devět dní před vypršením lhůty vyzvedl 201,25 milionu korun. Druhou nejvyšší výhru v historii Sportky si vyzvedl muž ve středním věku, informovala Sazka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loterie (ilustrační foto) | Foto: Sazka a. s.

Muž ve středním věku se podle mluvčího společnosti Sazka Václava Friedmanna na převzetí peněz pečlivě připravoval.

„Výherce působil velice klidným dojmem a bylo zřejmé, že je perfektně připravený. V sídle Sazky hovořil pouze s jedním zaměstnancem, kterému předložil čísla pěti různých bankovních účtů. U čísla konta byla navíc vždy uvedena přesná částka, jaká má být poslána,“ popsal Friedmann.

„Bližší informace o tom, jak s penězi dále naloží, nechtěl muž specifikovat, pouze uvedl, že má promyšlenou investiční strategii. Na místě využil možnosti odnést si v hotovosti 270 tisíc korun. Zbývajících více než 200 milionů dorazí na účty výherce nejpozději do 60 dní, tedy začátkem prosince,“ dodal mluvčí Sazky.

Druhá nejvyšší výhra ve Sportce, třetí v historii Sazky

Sázkař vyhrál 201,25 milionu korun ve středu 7. září. Podmínkou pro získání takzvaného Superjackpotu je vyplnění všech deseti sloupců a vsazení doplňkové hry Šance. Takový tiket stojí 220 korun. Poslední vylosované číslo Šance se navíc musí shodovat s posledním vsazeným.

Společnost už dříve uvedla, že výherce vsadil jen pár hodin před losováním na jednom z terminálů v okrese Ústí nad Labem. Nespoléhal prý na náhodný tip, vsadil vlastní čísla.

Sazka | Foto: Filip Jandourek

V letošním roce Sazka eviduje 85 milionářů, kterým vyplatila téměř 700 milionů korun. První nejvyšší výhru ve Sportce získal manželský pár z Chrudimska, který v listopadu 2013 vyhrál 399,9 milionu korun. Vůbec nejvyšší výhru vyplatila Sazka loni ve hře Eurojackpot. Sázkař, který si vsadil v Pardubickém kraji, získal 2,466 miliardy korun.

Sazka je nejstarší loterijní společnost v České republice s podílem zhruba 95 procent na trhu loterií a podobných her. Hlavními loterijními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka. Sazka je členem investiční skupiny KKCG, působící v 11 zemích. V České republice má Sazka více než 7200 prodejních míst.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme