Výkupní ceny pro solární energii by mohly klesnout

Majitelům slunečních elektráren by mohly klesnout zisky. Poslanci začnou projednávat návrh zákona, který by měl výkupní ceny energie z fotovolataických článků srovnat s ostatními alternativními zdroji. Ty jsou podle vlády zatím diskriminovány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Solární panely | Foto: SXC/Johan Bolhuis

Podle občanského demokrata a místopředsedy hospodářského sněmovního výboru Jaroslava Plachého, by návrh měl mít šanci na úspěch, on sám ho podpoří:

"Já obecně nemám nic proti energii z obnovitelných zdrojů, ale platit se mi to nechce. Už nyní máme příplatek 50 korun za megawatthodinu z obnovitelných zdrojů. To je dost peněz a bude se to časem navyšovat, takže když přijde faktura za elektřinu, platit se mi to nechce."

Sociální demokrat a člen hospodářského výboru sněmovny Cyril Zapletal si také myslí, že na zvýhodnění slunečních elektráren zbytečně doplácejí spotřebitelé:

"Já osobně jsem pro, aby se to snížilo, protože obrátka je v tom z hlediska podnikání obrovská. Je to nastaveno tak, že na to zbytek populace začne doplácet. Už teď bych řekl, že je to moc a všichni to vlastně dotujeme cenou elektrické energie."

Věra Pfeifferová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme